חשבונאות

ראיית חשבון עוסקת בפיקוח, תיעוד וניתוח נתונים כלכליים במערכות השונות. רואה החשבון אחראי על מגוון פעולות פיננסיות כמו הכנת דו"חות כספיים שוטפים, עדכון הוצאות, ייעוץ ותכנון כלכלי, דו"חות מאזן, דו"חות לצרכי מס ועוד. מטרת התואר הראשון היא להכשיר רואי חשבון שיהיו אחראיים באופן מעמיק על התנועות הכספיות בחברות השונות וישתלבו בתפקידי מפתח בעולם העסקי והכלכלי.

מה לומדים בו?

יסודות החשבונאות, יסודות המימון, ניהול ושיווק, סטטיסטיקה, התנהלות ארגונית, מיסים, משפט מסחרי, ניהול דו"חות פיננסיים, ניהול שוק ושוק ההון, מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה ועוד.

איפה עובדים בזה?

עם תואר ראשון בלימודי חשבונאות ישנן אפשרויות תעסוקה כשכירים או כעצמאיים בתפקידים מגוונים: ייעוץ השקעות, ייעוץ כלכלי, ייעוץ מס, ניהול כספים, שוק ההון, חברות ביטוח, חברות פרטיות, חברות ממשלתיות, בנקים, משרדים של רואי חשבון ועוד.

עוד מידע

"ניתן לשלב לימודי חשבונאות עם תחום נוסף כמו: משפטים, כלכלה או מנהל עסקים ועוד. השנה הרביעית בתואר היא שנת השלמה שמכינה לקראת מבחני מועצת רואי החשבון בישראל. על מנת להיות מוסמך כרואה חשבון ולעסוק בתחום, צריך לעבור את המבחנים ולהשלים תקופת התמחות בת שנתיים. במידה ובוחרים לא לעבור את המבחנים, ניתן להשתלב בעבודות המצריכות תואר ראשון כללי בתחומים כלכליים. "

תחומים נוספים שעשויים לעניין אותך

גלילה למעלה
איפיון ובניה
Benady New Media
עיצוב דף הבית
יעל לוי Landwiz
diploma

אנחנו כאן בשבילך

מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לסייע