מדעי המוח

תחום מדעי מרתק העוסק בחקר המוח ומשלב בתוכו ידע מעולמות הביולוגיה, פסיכולוגיה, בלשנות, רפואה, הנדסה ועוד. למוח ישנן השפעות על המחשבות, הזכרונות, הלמידה, הרגשות, יכולות התפיסה שלנו ועוד. מטרת התואר הראשון היא הקניית תשתית תיאורטית רחבה בשילוב התנסות במעבדות על מנת להמשיך לבחון ולחקור תופעות ודרכי פעולה של המוח.

מה לומדים בו?

מבנה המוח, חקר ביצועים, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פיזיולוגיה של מערכות, נוירוביולוגיה, מבוא לביולוגיה של התא למדעי המוח, תיאוריה של החשיבה, הפרעות ומחלות עצביות, פיזיקה, מתמטיקה, מבוא לפסיכולוגיה, גנטיקה, סטטיסטיקה, כימיה, מעבדות בתחומים שונים ועוד.

איפה עובדים בזה?

השתלבות בתעשיית ההיי-טק בתחומים שונים (לדוגמה, בפיתוח ומחקר של בינה מלאכותית), מעבדות מחקר, תעשיית התרופות, מחקר והוראה במוסדות להשכלה גבוהה ועוד.

עוד מידע

ישנם מסלולי לימוד שונים. ניתן לבחור ללמוד במסלול חד חוגי מורחב עם התמחויות שונות , או במסלול דו-חוגי המשלב מדעי המוח עם חוגים נוספים כמו: מדעי המחשב, פיזיקה ועוד.
נוסף על כך, ניתן לשלב חוגים שונים עם דגש על מדעי המוח. לדוגמה, לימודי תואר ראשון ביולוגיה ופסיכולוגיה בדגש על מדעי המוח או לימודי פסיכולוגיה ומדעי המחשב בדגש על מדעי המוח. שילובים מסוג זה יכולים להגדיל את אפשרויות התעסוקה בסיום התואר. חשוב לציין שרבים מהבוגרים ממשיכים ללימודים מתקדמים על מנת להרחיב את אפשרויות התעסוקה והמחקר שלהם.
*חשוב לבחון את המסלולים השונים מול מוסדות הלימוד. מומלץ- להתנסות בלמידת שפת תכנות מהשלבים הראשונים בחינם: קוד אקדמי

צפו באקדמאים בוגרי התואר - מה הם עושים עם זה?

תחומים נוספים שעשויים לעניין אותך

גלילה למעלה
איפיון ובניה
Benady New Media
עיצוב דף הבית
יעל לוי Landwiz
diploma

אנחנו כאן בשבילך

מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לסייע