מדעי הרפואה

תחום מדעי העוסק במחקר של נושאים מגוונים ממדעי החיים והרפואה כמו מחלות גנטיות, פיתוח תרופות, מערכת החיסון, אימונולוגיה וחקר הסרטן ועוד. מטרת התואר הראשון היא הקניית ידע מעמיק במדעי החיים, בדגש על הבסיס הביולוגי לתפקוד והתפתחות האדם. בנוסף, התואר מהווה בסיס להבנת מקצוע הרפואה. הוא כולל לימודים תיאורטיים בשילוב התנסויות במעבדות.

מה לומדים בו?

סטטיסטיקה, כימיה, פיזיקה, מתמטיקה, ביולוגיה של האדם וגנטיקה, עקרונות של ביואתיקה, ביוכימיה קלינית שיעור, מיקרוביולוגיה, התפתחות עוברית, פתולוגיה כללית, מבוא לפסיכולוגיה ופסיכולוגיה התפתחותית, שיעורי מעבדה ועוד.

איפה עובדים בזה?

השתלבות במחקר והוראה במוסדות להשכלה גבוהה, מכוני מחקר, מעבדות, חינוך הוראה והדרכה, חברות בעולם החקלאות, איכות הסביבה ואקולוגיה, בתי חולים, חברות מזון,חברות תרופות ועוד.

עוד מידע

תואר בוגר למדעים במדעי הרפואה, מעניק מספר אפשרויות. ראשית, ניתן להשתלב בעבודות בתחום בהן נדרשת השכלה רחבה בביולוגיה. שנית, הוא מהווה בסיס להתקדמות ללימודי רפואה במסלולים הארבע-שנתיים על מנת לרכוש מיומנויות קליניות ולהיות מוסמכים לטפל. שלישית, ניתן לבחור לעסוק בהוראה ולשלב תעודת הוראה עם התואר. חשוב לציין שרבים מהבוגרים ממשיכים ללימודים מתקדמים בענפי מדעי החיים על מנת להרחיב את אפשרויות התעסוקה והמחקר שלהם.

המתמחים – מוזמנים לצפות בתוכנית טלויזיה המתארת את סדר יומם של רופאים בהתמחויות שונות (כגון- רופאי אף, אוזן וגרון, ילודה, נוירוכירורגיה ועוד)

תחומים נוספים שעשויים לעניין אותך

גלילה למעלה
איפיון ובניה
Benady New Media
עיצוב דף הבית
יעל לוי Landwiz
diploma

אנחנו כאן בשבילך

מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לסייע