רפואת שיניים

לימודים המתמקדים באזור הפה והלסת. תפקידו של רופא השיניים הוא איתור ותיקון בעיות בעזרת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים. בדומה ללימודים רפואיים נוספים, על הבוגרים לבחור בהתמחות אחת מבין רבים כגון: לסתות, פה, שיניים, השתלות חניכיים, יישור שיניים ועוד. בין מקצועות הלימוד המעמיקים, הסטודנטים לרפואת שיניים נוגעים בחומר תאורטי ומעשי הכוללים גיוון רחב של נושאים בתחומי הרפואה והביולוגיה. הלימודים מתחלקים לשלושה שלבים: 1. לימודים טרום רפואיים במהלך השנה הראשונה ללימודים, ומתמקדים בעיקר בחומר עיוני. 2. לימודים פרה קליניים אשר מסתיימים בתום 3 השנים הראשונות של התואר. 3. לימודים קליניים במהלך השנים ד'-ו' וכוללים בעיקר עבודה מעשית בקליניקות ייעודיות ובמחלקות הפקולטה השונות. בסוף שלב זה יש להגיש עבודת גמר.

מה לומדים בו?

ביולוגיה, רפואה, רדיולוגיה, כימיה, אנגלית, רפואת שיניים קלינית, חשבון דיפרנציאלי, ביולוגיה של הפה, כירורגיה של הפה והלסת, שיקום הפה, רפואת שיניים מונעת, טיפולי חניכיים, רפואת שיניים קהילתית ועוד.

איפה עובדים בזה?

בוגרי הלימודים לרפואת שיניים יוכלו להשתלב בבתי חולים, קופות חולים, או בקליניקות ובמרפאות פרטיות. ניתן גם לפתוח קליניקה פרטית בצורה עצמאית.

עוד מידע

לאחר שלוש השנים הראשונות בתכנית, לסטונדטים יוענק תואר B.Med.Sc ברפואת שיניים, ובתום שש שנות הלימוד יקבלו את התואר D.M.D – תואר ברפואת שיניים. בתום הלימודים, ישנה אפשרות להשתלב בקורס סייעת לרופא שיניים אשר מכשירים את הסטודנטים בניהול מרפאה, פיתוח צילומי רנטגן וסיוע בשלבים של הטיפול עצמו. כמו כן, בוגרים יכולים להשתלב בקורס שיננות אשר מתמקד בהיגיינת הפה ובריאותו, מניעה של בעיות חניכיים ושיניים וטיפולם.

תחומים נוספים שעשויים לעניין אותך

גלילה למעלה
איפיון ובניה
Benady New Media
עיצוב דף הבית
יעל לוי Landwiz
diploma

אנחנו כאן בשבילך

מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לסייע